Než koupíte aloe vera gel....

02.09.2014 17:08

Měli byste vědět, že aloe je sice zajímavé, ale nedokáže čelit tomu, co umí česká dezintegrovaná chlorella. Aloe vera totiž pouze udržuje stav míru mezi dobrými a špatnými mikroorganismy. Samotnou příčinu problému však moc neřeší. Pokud jste se přesto rozhodli investovat do aloe vera pro vnitřní užívání, rozhodně čtěte složení, zjištujte skutečný původ suroviny a i kde se fyzicky zpracovává.

Například nejpropagovanější aloe v e ra od LR je zbytečně drahá sranda. Navíc pokud rozeberete jeho složení, zjistíte následující:

Jsou tam například sladidla E952 ( způsobuje rakovinu močového měchýře, varlat, v kombinaci s dalšími sladidly a v USA a Norsku je zakázáno), dále je tam E950 (látka považována za potencionálně nebezpečnou), E954 (vyrábí se z toluenu, způsobuje zhoubné nádory dělohy, krvinek,vaječníků, v kombinaci s léky může poškodit sliznice, v USA byl zakázán, teď je zase povolen, původně to byl jed).  Konzervant E211 způsobuje alergie a hypeaktivitu u dětí - opět jde o látku vyráběnou z toluenu neutralizací kyseliny benzoové.Největší průšvih je, že při reakci E211 a E300 ( benzoan draselný a kyselina askorbová) vznika benzen a ten je prokazatelne karcinogenní.......

Jinak o přidaném zhušťovadle Xantanu (potravinářské gumě) se moc rozepisovat nebudeme. Jen podotýkáme, že jde o zbytečné zaplácávání žaludku, které nemá žádný příznivý vliv na organismus, ale zase se lze s huštějším aloe vychloubat. Zde však neplatí pravidlo "čím hustší, tím kvalitnější". Samozřejmě je to blbost, bohužel u nás tento rádoby argument prodejci používají.

Proto když už mermomocí chcete aloe, doporučujeme aloe vera od české firmy Biomedica z Hořátve, která skutečně užívá aloe vera z Mexika z těch nejčistších oblastí.