Všeobecně se ví, že když v oranismu probíhá ketoza, tak dochází k velmi rychlému spalování tuků. Je to však trochu komplikovanější proces a rozhodně ho nelze provádět každý den. Na štěpení tuků se používají i jiné prostředky, ovšem zázračné hubnutí se nekoná, pokud tomu nepomůžete sami. Pilulky sice mohou být nějakým zpestřením a nakopnutím metabolismu, ovšem bez práce žádné koláče fakt nebudou.

Pokud jste tedy propadli masivnímu marketingu a užíváte nebo zvažujete koupi některého z produktů pod názvem Raspberry Keton, vybírejte opatrně. Hrne se k nám reklama, že jde o produkt z USA. Ale to není pravda. Protože přípravek, který se u nás prodává, je v USA pouze míchán, používají se čínské suroviny, které většinou obsahují těžké kovy a distribuce probíhá pouze jen po internetu.

Pátrala jsem po českém trhu a narazila na produkty, které mají i české názvy. Proto pokud skutečně chcete takovou věc koupit, pátrejte ždy na etiketě po původu výrobce. Pokud by výroba byla česká, pak bych se nebála, že tam bude něco špatného. Pokud je ze zahraničí, vykašlala bych se na to. Jedinou kvalitní výrobu ze zahraničí má Anglie, ta uvádí i všechny náležitosti o podrobném složení na etiketě, protože jí to nařizují zákony a pravidla pod certifikací GMP ve farmacii, stejně tak jako našim českým doplňkům stravy od QE. Tento anglický produkt však u nás nenajdete. Jednak je o něco dražší a pak hlavně na český trh se z jiných zemí dostávají jen ty horší varianty. Jsme prostě málo nároční, neznalí, hloupí, věříme pohádkám a nezajímá nás víc - původ suroviny, oficiální kontaktní adresa výrobny, zda skutečně výrobna existuje, jakými kanály probíhá prodej, co obsahuje etiketa apod.

Osobně bych tento anglický doplněk s ketony prodávat mohla, kontakty na distributory pro EU mám a dokonce jsme o tom už i  jednali minulý rok. Ale protože v ČR máme obdobné doplňky, co pomáhají při redukci váhy, není důvod v tom dělat zmatky u spotřebitelů a nutit je zbytečně k další koupi něčeho, co už stejně mají :) A stále platí pravidlo - s žádnou pilulkou nezhubnete, pokud to neřešíte komplexně. Proto opět připomínám, co vážně funguje, dá to však dřinu - cvičit, upravit stravu, pít a dělat to vše pravidelně.