9 příznaků, které by ženy neměly ignorovat

01.03.2015 18:48

Jako ženy máme tendenci odbýt bolesti, nepohodlí a únavu. Přesto bychom měly věnovat pozornost i zdánlivě banální bolesti, která by později mohla vyústit ve vážný zdravotní problém. Zde je 9 příznaků, nad kterými nesmíte mávnout rukou.

  • Extrémní únava

I když budete mít povinnosti, vyčerpání je jedním z příznaků, které by ženy prostě neměly ignorovat. Proč? Extrémní únava může signalizovat celou řadu různých problémů včetně deprese, problémů štítné žlázy, cukrovky a dokonce srdečního selhání nebo rakovinu. Pokud zjistíte, že jste vyčerpaná a nedaří se navrátit energii ani po dopočinku, cvičením či zdravou stravou, zajděte za lékařem.

  • Bolest břicha

Když občas trochu bolí břicho, tak to asi žádný problém neznačí. Může jít o nadýmání nebo malou žaludeční nevolnost. Ale neustálá bolest může být příznakem zánětu slepého střeva, žaludečního vředu nebo problém se žlučníkem. Pokud  je bolest trvalá a v jedné konkrétní oblasti, kontaktujte svého lékaře.

  • Bolest na hrudi

Kdykoliv cítíte bolest nebo tlak na hrudi, neberte to na lehkou váhu. I když bolest na hrudi není vždy známkou srdečního infarktu, mohlo by to být varování, že máte ischemickou chorobu srdeční.

  • Bušení srdce

Pokud cítíte chvění a vzrušení, když se k vám blíží vaše láska, je to v pořádku. Ale pokud takový stav máte, i když nic neděláte, mohl by to být zdravotní problém, který  je třeba řešit. Bušení srdce může také pramenit z kofeinu, přetížení, ale i nedostatku kyslíku v krvi, onemocnění srdečních chlopní nebo hypertyreózu.

  • Bolestivý sex

Pokud sex bolí, věnujte mu pozornost: Vaše tělo se vám zřejmě snaží něco říct. Bolestivý sex může signalizovat celou řadu gynekologických problémů včetně vaginální infekce, hormonální změny nebo endometriózu. Takže pokud zjistíte, že pohlavní styk je nepříjemný nebo bolestivý, okamžitě navštivte gynekologa.

  • Bolesti hlavy

Stresující den v práci nebo křičí děti jsou velmi častou příčinou bolesti hlavy. Pokud ale bolesti dlouhodobě přetrvávají, může jít o příznak mrtvice, infekce v mozku, nádor nebo aneurysma. 

  • Bolest prsou

Pokud nahmatáte v prsu podezřelou bulku, je přirozené, že to ve vás vyvolá obavy rakoviny prsu. Ale prsa mohou signalizovat i cystu nebo  nebo jiné benigní nádor. V případě boule je nezbytné, aby se na vás lékař podíval ihnedurčil příčinu.

  • Dušnost

Nemůžete popadnout dech? Dušnost je častým příznakem u žen se srdečními problémy a může signalizovat chorobu srdeční nebo dokonce hrozící infarkt. Pokud máte pocit na zvracení nebo máte bolesti na hrudi, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

  • Špatný spánek

Většina žen má občas neklidný spánek, u mnoho žen obzvlášť v menopauze. Poruchy spánku, zejména dýchací potíže v noci - mohou být také symptomem srdeční příhody (jako je srdeční infarkt), oslabený srdeční sval nebo dokonce astma. 

Všimněte si, že nejvíce zmíněnými problémy jsou ty,které se týkají srdce. Přitom stačí tak málo a budete bez starostí. Srdeční činnost, cévy a chlopně lze posílit pravidelnou dávkou přírodních vitamínů B, které jsou dokonale poskládány s dalšími významnými látkami v českém biologicky aktivním Absolute Power.

České doplňky stravy

Euniké Silver - naše zkušenosti

22.07.2014 21:05
Euiké Silver je, jak se v naší praxi ukázalo, detoxikační produkt, který šetrně odstraní balast ze střev a zregeneruje játra. Používáme ho k šetrné detoxikaci, neboť drastická vynese ze střeva bakterie, které se následně obnovují až 10 let a některé se už neobnoví nikdy. Po odstranění balastu se...

Euniké Pink Grape - naše zkušenosti

19.05.2014 22:19
Extrakt z grepu a bylin Euniké Pink Grape je vhodný při chřipce a nachlazení. Je všestranný pomocník, SILNĚ DEZINFEKČNÍ. Ze zkušeností se osvědčil při nadýmání, pálení žáhy, průjmech. Je vhodný na bolest v krku (kloktat), při bolestech zubů (vyplachovat ústa roztokem z tobolky), můžeme dělat lázně...

Euniké Red - naše zkušenosti

15.04.2014 23:53
Euniké Red obsahuje dezintegrovanou českou chlorellu SP, Kotvičník zemní a Actistar vlákninu. Osvědčil se nám u žen, které mají bolesti při menstruaci, jsou v přechodu, při hormonálních výkyvech a u žen s nepravidelnou menstruací. Dezintegrovaná chlorella příznivě ovlivňuje kožní deriváty (vůasy,...

Euniké Grey - naše zkušenosti

01.04.2014 20:31
Euniké Grey je jedinečný hořčík, který má vysokou vstřebatelnost. V praxi se nám Grey osvědčil při svalových křečích, únavě, vyčerpání, při nervozitě. Je také vhodný pro zdraví srdce a cév. Nedostatek hořčíku může vyvolávat podrážděnost, křeče v lýtkách a chodidlech. Vitamin B6 obsažený v Euniké...

Euniké Scarlet - naše zkušenosti

01.04.2014 20:27
Scarlet je vhodný při regeneraci kloubního aparátu, při rekonvalescenci nebo po operaci pohybového aparátu. Užívají ho i klientky v období menopauzy a senioři. Ja jsme se již několikrát mohli v praxi přesvědčit, Euniké Scarlet udržuje správnou funkci kloubních chrupavek. Scarlet obsahuje CRA...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>