Yellow - česká třeboňská chlorella s vitamíny - upravené speciálně pro děti

03.03.2017 14:16

V praxi s dětmi velmi rádi pracujeme s českou chlorellou, kterou výrobce Queen Euniké namíchal do produktu Euniké Yellow. Jelikož se nám právě na tento produkt poslední dobou hromadí spousty dotazů, zvěřejňujeme co vás zajímá.

Jaké je dávkování pro tříleté a pětileté dítě, které často trpí na záněty dýchacích cest, středního ucha apod.?
Pro děti je určen produkt Euniké Yellow, protože je zde menší gramáž třeboňské Chlorella SP (dětem se vyšší dávky nedoporučují) a obsahuje navíc další velmi potřebné látky, které děti každý den pro správné fungování potřebují - vitaminy B1, B2, B3, B5, B6, E, kyselina listová.
Do 6ti let je dávkování 1 tobolka denně, nejlépe ráno, vždy ale po jílde a je nutný dostatečný pitný režim. Od 6ti let pak 1-1-0. Zhruba do 15ti let je Yellow dostačující. Pak by se mělo přejít na verzi pro dospělé,ale ve sníženém dávkování.
V žádném případě není možné dítěti dávat chlorellu s betaglukany ve formě Euniké Greenu. Green je nejsilnější kombinací. Tu dítěti podáváme pouze pokud jeho organimus je natolik zničen, že je závislé na lécích na alergiii, kortikoidech či trpí trvalým astma. Zde Green dokáže tyto léky zcela nahradit a nepoškozuje orgány, jako léky.

Je možné tobolky vyprázdnit, tak aby je mohlo užívat i dítě, které ještě nedokáže spolknout tobolku celou?
Lze je vyprázdnit, ale postrádá to smysl účinku dezintegrované chlorelly. Její maximální účinky dokáže organismus naplno využít až přímo ve střevech. Suroviny jsou zpracovány ve sterilním prostředí a i v tobolce si zachovávají maximální biologickou aktivitu. Děti však i ve věku 3 let dokáží polknout tobolku. Navíc obsah je velmi hořký, pro děti tedy nepříjemný.

Jak je možné, že dávkování je pouze 2 tobolky denně, když ostatní produkty asijské chlorelly mají dávkování cca 20 tablet denně?
Asijská distribuce má dva zásadní rozdíly - nemá tzv. dezintegrovanou chlorellu, protože tuto metodu zpracování neumí, surovinu má dost často kontaminovánu (stále jsou různé druhy z dovozu stahovány kontrolními orgány z trhu) a při zpracování používá nejlevnější metodu silného zapékání a chemická pojiva. Díky tomu pak působí v organismu jen jako vláknina a její další potenciál již organismus nedokáže využít. Aby tedy alespoň něco málo udělala, musí být abnormálně zvýšeno dávkování, což zase ale kvůli nešetrnému zpracování zatěžuje trávící soustavu. Navíc v této formě není správně odkontrolováno množství účinkující suroviny a děti ani tak vysoké dávky nemohou. U produktů Queen Euniké byla použita při zpracování mikronizace, viz: http://www.qelife.cz/vyroba/

Je možné, aby dítě ve věku 3 a 5 let užívalo tento přípravek dlouhodobě? Jaká by měla být minimální doba užívání, tak aby došlo ke zlepšení imunity?
Česká řasa je určena ppředevším k dlouhodobému užívání, u dětí tedy verze Yellow. Zbavuje organismu škodlivých látek, udržuje srávnou střevní miklofloru v kombinaci se správnou vyváženou stravou a doplňuje všechny důležit stopové prvky a minerály.  K rychlejšímu posílení imunity pak slouží Powerful Worker http://www.qelife.cz/products/zive-colostrum-s-igg-40-ve-finalni-tobolce/
Je ale potřeba se s produkty naučit správně pracovat, aby se skutečně výsledek dostavil. Proto pokud potřebujete konkrétní řešení, napište nám na sebe telefon a ozve se Vám naše poradkyně, která s dětmi pracuje již 7 let. Vždy jde ale především i o přístup rodiny a dodržování určitých zásad.