Srovnávačka: živé colostrum Queen Euniké x Colostrum Essens

12.03.2013 14:58

Co se týká účinnosti a kvality výroby, zde nelze vytknout nic ani produktu od Queen Euniké (Powerful Worker) ani  colostru Essens. Rozdíly se však najdou především v ceně a složení.

Rozeberme si to popořadě, podle složení uváděného na obou baleních.

1. colostrum
Podle údajů společno sti Essens obsahuje colo strum mnoho potřebných protilátek (imunoglobuliny, cytokiny, laktoferin), esenciální aminokyseliny, vitamíny (A, D, E, C, B1, B2, B6, B12, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou, biotin, niacin), minerály a stopové prvky (sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík, železo, jód, chrom), které se významným způsobem podílí na ochraně čerstvě narozeného jedince před  škodlivinami okolního prostředí. Queen Euniké dává colostra do tobolky Powerful Worker 200mg, Essens 400mg. Oba dva produkty obsahují tzv. "živé colostrum", které skutečně obsahuje imunoglobuliny i ve finální tobolce.
Zhodnocení: Jako prevence bohatě stačí 200mg. Zvýšené dávky jsou určeny pro krátkodobé uživání, tedy na 4-8 dní při nemoci. Proto není potřeba do sebe dávat pokaždé 400mg, které stejně tělo vyloučí a vše se vyčůrá.
 

2. Vitamíny a kyselina listová
Přípravek Powerful Worker navíc ještě obsahuje obsahuje soubor vitaminů skupiny B, které jsou důležité pro správnou funkci nervového systému. Thiamin (B1) přispívá k normální činnosti srdce. Riboflavin (B2) přispívá k udržení normálních červených krvinek. Vitamin B6 (pyridoxin) přispívá k regulaci hormonální aktivity. O významu kyseliny listové se lze dočíst ve Wikipedii.
Zhodnocení: colostrum od Queen Euniké jednoznačně boduje s přidanými vitamíny

3. Cena
Essens colostrum prodává za 695 Kč (60 tobolek), Queen Euniké má colostrum Powerful Worker (60 tobolek) za 290,- Kč - navíc ho lze poupně získat i přes klub výrobce Euniké partner za zajímavější cenu.
Zhodnocení: to si udělejte sami :)