PharmDr. Milan Krajíček - bývalý jednatel farmaceutické společnosti Favea

07.11.2011 16:41
 • 01_FAVEA Důležitost sterilního prostředí při výrobě (1. část)
  PharmDr. Milan Krajíček stručně představuje instruktážní video určené zaměstnancům ve farmacii, aby pochopili důležitost výroby ve sterilním prostředí.
   
 • 02_FAVEA Důležitost sterilního prostředí při výrobě (2. část)
  PharmDr. Milan Krajíček stručně představuje instruktážní video určené zaměstnancům ve farmacii, aby pochopili důležitost výroby ve sterilním prostředí.
   
 • 03_FAVEA Viry, evoluce, cholesterol
  Z 93% jsme tvořeni viry. Nízký cholesterol nás může zabít. Pocházíme z jedné matky ... a další poznatky PharmDr. Milana Krajíčka.
   
 • 04_FAVEA Evoluce, infekce, antibiotika
  PharmDr. Milan Krajíček vysvětluje, proč někteří lidé zbytečně zemřou, jak lékaři neumí správně používat léky, proč na různé lidi medikamenty reagují různě.
   
 • 05_FAVEA Léky, vitaminy, vitamin D, brýle a cholesterol
  PharmDr. Milan Krajíček - masová konzumace léčiv je špatná. Proč nemáme nosit sluneční brýle. Co spouští tvorbu vitaminu D a jak to souvisí s vyšším cholesterolem.
   
 • 06_FAVEA Crohnova choroba, překyselení žaludku, bioléčiva
  PharmDr. Milan Krajíček vysvětluje, proč je nesmysl plošně konzumovat např. brufen. Jak se musí pracovat s léky na překyselený žaludek. Jak je důležitý celkový pohled na pacienta a následná léčba.
   
 • 07_FAVEA Novinky, onkologie, matematické modelování
  PharmDr. Milan Krajíček představuje chloubu z výroby, vysvětluje matematické modelování aneb jak čísla souvisí s lidským organismem a jak se měří homogenita tabletování. Parametrem kvality není čas, ale spektrum.
   
 • 08_FAVEA Laboratoř pro kontrolu jakosti
  Výstupní hodnoty produktů musí zachovat po celou dobu svou kvalitu. Ta se z odebraných vzorků kontroluje pomocí krystalu a měření spektra.
   
 • 09_FAVEA Jak vypadá mikronizace
  Mikronizace je šetrná fyzikální metoda. Původní částice látky jsou rozdrobeny a zmenšeny až na velikost několika mikrometrů, čímž látka mnohonásobně zvětší svůj povrch. Důsledkem je zvýšení její rozpustnosti a vstřebávání látek do organismu. Tím dochází k výrazně zlepšené biologické účinnosti, stabilitě a jsou vytvořeny podmínky pro rychlý účinek. Úprava umožňuje snížit dávkování a tím i případné zvýšené zatížení trávicího traktu nebo až nežádoucí vedlejší účinky.
   
 • 10_FAVEA Laboratoř pro stanovení obsahu účinné látky v obsahu
  Kapalinová chromatografie - speciální přístroje umožňují sledovat kvalitu a analyzovat složení surovin. Představeny jsou i další nástroje a přístroje z laboratoře.