Co jíst, abyste dosáhli ideální váhy?

01.03.2015 18:15

Rozhodně byste neměli držet hladovku či omezit přísun potravy. Velmi podstatné pro hubnutí a redukci váhy je složení stravy. Ani se nemusíte nijak upejpat, stačí jen přemýšlet.

Při každé redukci můžete úplně v pohodě kombinovat sacharidy s proteiny, ale k tomu vždy potřebujete i vlákninu (zeleninu). Kombinace bílkovin, zdravých tuků, zeleniny a porce celozrnných sacharidů vás ve štíhlé linii podpoří. A vůbec nevadí, pokud si nandáte dříve zakázané brambory. Stačí totiž přejít na jejich jiný druh - batáty (sladké brambory). Můžete si dopřát i sklenku vína. Vychutnejte si ji 2x týdně, nejlépe kvalitní červené suché víno.  

Pokud dezert obohatíte dávkou ovoce, klidně si dopřejte i šlehačku - ale tu pravou, ze smetany. Také se nebojte kousku čokolády. Zde však sledujte složení, měla by být z kakaových bobů, nikoliv z rostlinných tuků.

Když budete jíst pravidelně a vyváženě, tak si klidně jednou týdně můžete udělat tzv. porušovací den. Takže když ulítnete na dortu nebo na hamburgeru, nic se nestane. Jenom si dejte 1 díl, ne 3. A v ten den, kdy hřešíte, si naordinujte třeba 5km dlouhou svižnou procházku.

Experimentujte, hledejte vhodné recepty, nevynechávejte jídla a hýbejte se. To je celé kouzlo, jak si udržet ideální váhu a netrpět.

Vitamíny a bylinky

Ostropestřecový olej

18.03.2016 10:07
Ostropestřecový olej je jeden z nejlepších přírodních prostředků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Podporuje tvorbu nových, zdravých jaterních buněk, které postupně nahrazují buňky staré a poškozené. Zmírňuje mnoho závažných jaterních onemocnění včetně virových infekcí a cirhózy (v...

Včelí pyl - nedoceněné účinky

28.07.2015 00:00
Včelí pyl je základní složkou potravy včel a obsahuje široké spektrum esenciálních živin. Je velmi cenným a výživově hodnotným produktem. Je plný vitaminů, enzymů, antioxidantů a minerálů. Podporuje imunitu, snižuje cholesterol, experimentálně byl prokázán jeho pozitivní vliv na vyrovnání se s...

Zinek

05.09.2013 07:39
Zinek přispívá k udržení  normální plodnosti a reprodukce, normální hladiny testosteronu v krvi a normálního stavu kostí, vlasů a pokožky.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>